Wiosenne Zawody w Wieloboju Strzeleckim „Ususzony KROKUS 2019”

Organizator : Koło Strzeleckie GALICJA SANOK
wpisowe: 50 złotych - płatne ma miejscu
termin: niedziela 19 maja 2019 godzina 9 00
miejsce : strzelnica LOK Brzozów

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do:
  • Prezesa Koła Mieczysława Kosturskiego tel. 501 696 299
  • Koordynatora Zawodów - Bogusława Połdiaka tel. 509 567 611
  • Sędzia Główny – Roman Walczak
lub przez email: galicjasanok@gmail.com

REGULAMIN

Wiosenne Zawody w Wieloboju Strzeleckim
„Ususzony KROKUS 2019”

Organizator: Koło strzeleckie LOK GALICJA SANOK

Celem zawodów jest doskonalenie umiejętności strzeleckich i rywalizacja w strzelaniu dokładnym z broni centralnego i bocznego zapłonu z przyrządami celowniczymi mechanicznymi.
  1. Miejsce przeprowadzenia zawodów: Strzelnica LOK Brzozów
  2. Termin zawodów: 19 maja 2019 - niedziela. W dniu zawodów zapisy uczestników strzelania od godz. 9.00, rozpoczęcie strzelań o godz. 10.00. Koniec strzelań godz. 13.00
  3. Przebieg konkurencji:
    1. BRS-99 lub UZI (9mm pistolet maszynowy) tarcza 23P, 25m, postawa stojąc, 2 strzały próbne (czas 3’) + 5 ocenianych (czas 5’) – oceniane 5 najlepszych trafień. Max ilość punktów do zdobycia 50.
    2. Pistolet Glock 9mm Luger – tarcza 23P 25m, postawa sportowa lub oburącz, 2 strzały próbne (czas 3’) + 5 ocenianych (czas 10’) – oceniane 5 najlepszych trafień. Max ilość punktów do zdobycia 50.
    3. Pistolet Glock 9mm Luger – tarcza 23P 25m, postawa sportowa lub oburącz, bez próbnych do 2 biedronek po 3 strz. do tarczy,. Max ilość punktów do zdobycia 60.
    4. Karabinek sportowy zamknięte przyrządy celownicze, 3 próbne + 10 ocenianych do tarczy sportowej postawa leżąc bez pasa, odległość 50m, oceniane 10 najlepszych trafień. Max ilość punktów do zdobycia 100
    5. Karabinek sportowy otwarte przyrządy celownicze, 3 próbne + 10 ocenianych do tarczy sportowej postawa leżąc bez pasa, odległość 50m, oceniane 10 najlepszych trafień. Max ilość punktów do zdobycia 100
    6. POJEDYNEK STRZELECKI – dodatkowo dla chętnych. Pojedynek zostanie rozegrany z karabinków sportowych kal 22 LR wyposażonych przyrządy celownicze otwarte. 
      • - odległość strzelania - 50m,
      • - cel - automaty strzeleckie wyposażone w krążki samoopadające o średnicy pola 11cm, każdy automat ma aktywne 3 pola celów.
    7. Opis konkurencji: 
      • Zawodnik strzela (z postawy leżąc, bez użycia pasa po wykonaniu dobiegu z bronią w ręku na stanowisko strzeleckie) do celu przeciwnika – zwycięża zawodnik który zestrzeli szybciej wszystkie 3 cele przeciwnika lub zestrzeli ich więcej. Na stanowisku zawodnik ma przygotowane 4 szt amunicji – amunicję ładuje pojedynczo po zajęciu stanowiska.
      • W przypadku nie zestrzelenia lub zestrzelenia takiej samej ilości celów po wykorzystaniu amunicji (4 pociskami) zawodnicy otrzymują po 1 szt. amunicji i na komendę prowadzącego pojedynek wykonują dobieg i oddają po jednym dodatkowym strzale. Zwycięża ten z zawodników który pierwszy zestrzeli cel przeciwnika (strzelają do skutku).
      • Zawodnicy do pierwszego pojedynku dobierani są wg. listy startowej - numery nieparzyste stanowią jedną grupę zaś parzyste drugą zawodnik z nr 1 jest przeciwnikiem zawodnika wpisanego pod nr 2, itd.
      • Zawodnik który przegrał pojedynek odpada z dalszej rywalizacji, zaś zwycięzca jest wpisywany na listę z kolejnym numerem. Druga runda pojedynku rozgrywana jest wg zasad pierwszej, aż do wyłonienia zwycięzcy – który pokona wszystkich przeciwników.
      • W przypadku nie stawienia się któregoś z zawodników do pojedynku, zawodnik który się stawi wygrywa walkowerem i przechodzi do kolejnej rundy. Zwycięzca uhonorowany jest medalem dyplomem i tytułem „Najszybszy strzelec galicyjski 2019”.
  4. Klasyfikacja końcowa będzie przeprowadzona w kategoriach indywidualnych – zwycięża zawodnik, który uzyska najwyższą sumę punktów w strzelaniu łącznie w konkurencjach. POJEDYNEK oceniany osobno. W przypadku równej ilości punktów strzelań, o kolejności miejsc decydują: największa liczba centralnych dziesiątek, dziewiątek, ósemek itd.
  5. Postanowienia szczegółowe:
    • Strzał oddany do tarczy konkurenta musi być zgłoszony sędziemu i będzie uznany za zero.
    • Aby przestrzelina mogła być zaliczona do wyższej wartości, jej brzeg musi co najmniej dotykać linii pola o wyższej wartości.
    • Z uwagi na rekreacyjny charakter zawodów Organizator nie przewiduje wnoszenia protestów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo niedopuszczenia do strzelań wybranych osób, w szczególności, jeśli w ich ocenie mogłyby stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa innych osób przebywających na strzelnicy.
  6. Opłaty startowe: Opłata startowa wynosi 50 zł. W cenie startowego zawarty jest poczęstunek oraz amunicja.
  7. Przewidziane nagrody:.Wielobój: za miejsca I - III zostaną wręczone puchary i dyplomy. Pojedynek wyłoni tylko zwycięzcę uhonorowanego złotym medalem. Wręczenie nagród odbędzie się na strzelnicy.
  8. Zgłoszenia przyjmowane są w dniu zawodów, w miarę wolnych miejsc, na podstawie okazanego dowodu tożsamości, decyduje kolejność zgłoszeń.
  9. Zasady bezpieczeństwa
    • Zawodnik może manipulować jednocześnie bronią i amunicją jedynie na stanowisku strzeleckim, po odpowiedniej komendzie sędziego i pod jego bezpośrednim nadzorem.
    • w zawodach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, członkowie zrzeszeni w LOK, posiadające minimum podstawowe przeszkolenie w posługiwaniu się bronią
    • W konkurencjach po komendzie „ŁADUJ BROŃ” zawodnik ładuje broń lub magazynek i zgłasza gotowość podniesieniem ręki i komunikatem słownym „GOTÓW”. Przeładowanie broni może nastąpić po wydaniu komendy „START”. Po oddaniu strzałów zawodnik rozładowuje broń pozostawiając otwarty zamek i okazuje komorę broni i magazynek do wglądu prowadzącemu strzelanie lub sędziemu. Po przejrzeniu broni, prowadzący strzelanie potwierdza sprawdzenie broni głośnym komunikatem słownym „PRZEJRZAŁEM BROŃ”, po którym zawodnik pozostawia broń na stanowisku z otwartą komorą nabojową. Po komendzie „DO TARCZ”, zawodnicy w obecności sędziego sprawdzają wyniki na tarczach. Wyniki strzelania wpisywane są przez sędziego do podpisanej karty strzelań zawodnika.
    • Należy przestrzegać zasady trzymania palca „strzelającego” zawsze poza kabłąkiem spustowym, za wyjątkiem chwili celowania i oddawania strzału.
    • Przez cały czas strzelania, ładowania oraz rozładowywania broni należy przestrzegać zasady utrzymywania wylotu lufy w kierunku bezpiecznym. Za kierunek bezpieczny przyjmuje się stronę głównego kulochwytu osi strzeleckiej.
    • Naruszenie powyższych zasad będzie karane natychmiastową dyskwalifikacją zawodnika z całych zawodów. Dyskwalifikację powoduje też upuszczenie lub odłożenie załadowanej broni oraz wyjście przed linię ognia bez komendy sędziego.
    • Organizatorzy zalecają podczas strzelania, używanie okularów ochronnych oraz ochronników słuchu (lub zatyczek).
    • Sankcje i kary: ostrzeżenie, upomnienie, dyskwalifikacja.
  10. Wszyscy uczestnicy Zawodów są zobowiązani do ścisłego przestrzegania przepisów niniejszego Regulaminu, zasad bezpieczeństwa, Regulaminu Strzelnicy i poleceń osób prowadzących strzelanie. Niestosowanie się do w/w spowoduje dyskwalifikację i usunięcie ze strzelnicy.
  11. Zabezpieczenie organizacyjne i logistyczne zawodów: zawody zostaną zorganizowane na strzelnicy LOK w Brzozowie. Broń, amunicje oraz materiały eksploatacyjne niezbędne do przeprowadzenia konkurencji zabezpiecza GALICJA SANOK.
  12. Dokumentacja zawodów: z przebiegu zawodów sporządza się listę uczestniczek i uczestników, podpisy pod RODO, dokumentację wpłat oraz protokół z przebiegu zawodów, który podpisuje kadra przeprowadzająca zawody.
Regulamin zatwierdził:
mgr Mieczysław Kosturski
Prezes Koła GALICJA SANOK

Podobne artykuły

Walne Zebranie Członków - 16.03 2024 r.

I Runda Zawodów Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju 2024.